RUiNU - EELMUSIC vychází na Zeromoon & KLaNGundKRaCH

24. 11. 2010 - 11:41

Nové album RUiNU s názvem Eelmusic (ale klidně by se mohlo jmenovat třeba The Best of RUiNU) vyšlo před nedávnem jako netrelease na labelu Jeffa Suraka (Violet) Zeromoon. Stáhnout si ho můžete tady. Brzy se objeví i limitovaná cd-r edice. Čtěte neodolatelný promotext elsy aids »
Zvuková magie starých i nových vrstev: Qa'a (ESP) + Soxol 16. 11. ve Finalu

01. 11. 2010 - 20:00

V rámci podzimního turné, které zahrnuje i zastávky na významných festivalech Audiscope v Oxfordu nebo Saint Ghetto ve švycarském Bernu (letos např. s The Residents, Charlemange Palestine nebo Stevenem Stapletonem) se 16. 11. v pražském klubu Final zastaví psychedelická post-rocková formace Qa´a z Barcelony. Večer otevře one-man projekt Soxol.
>celý článek

Kaspar von Urbach (2002-2010)

30. 10. 2010 - 19:26

Všechno jednou musí skončit a Kaspar von Urbach končí právě teď, po 8 dlouhých letech, vyplněných jak horečnou aktivitou, tak i časem vyčkávání a letargie. Vděčíme KvU za mnohé, ale je asi na místě nechat věci přirozeně odejít, když si o to říkají. Koncert s Qa'a 16. 11. ve Finalu už tedy neproběhne (místo KvU vystoupí Soxol), můžete nás ale vidět na koncertech našich ostatních skupin (RUiNU, Head in Body, No Pavarotti a v budoucnu určitě i dalších). Ti, co na nás doteď srali, na nás můžou srát dál, ti, co nás sledovali, se snad ještě můžou těšit na jeden až dva tituly na rozloučenou.
NO PAVAROTTI: Too Late To Care (CD-R 2010, KLaNGundKRaCH)

01. 10. 2010 - 18:24

Nástupce debutové desky No Pavarotti na sebe nenechal dlouho čekat. CD Too Late To Care, vycházející v limitované edici 99 kusů, ukazuje možná nečekanou tvář plodné dvojice.
>celý článek

Turné L’ocelle Mare (FR), Core Of The Coalman (US) & No Pavarotti (CZ)

30. 09. 2010 - 13:31

Ve dnech 5. – 10. 10. proběhne česko-slovenské turné francouzského jednočlenného projektu L’ocelle Mare, za kterým stojí někdejší kytarista Cheval de Frise Thomas Bonvalet. Doplní ho dva zástupci tuzemské experimentální scény: v Praze usazený Američan Jorge Boehringer alias Core of the Coalman a dvojice No Pavarotti. Turné začíná v Bratislavě (A4/Nultý priestor) a končí v pražském klubu Final.
>celý článek

HEAD IN BODY: Not So Empty (EP 2010, KLaNGundKRaCH)

10. 08. 2010 - 11:47

Head in Body, elektronický projekt na hranici cold wave, psychedelie a izolacionismu, vydává nové EP. Not So Empty je zároveň prvním počinem labelu, který oficiálně vychází ve formátu mp3 a je k dispozici zdarma ke stažení.
>celý článekNOYADE: Micro-Zugabba – Scream for More! (2010, KLaNGundKRaCH)

16. 07. 2010 - 10:24

V těsném závěsu za písničkovou deskou Core of the Coalman je tu další release, kterým domácí vydavatelství překračuje kontext směrem k současném světovému experimentu: francouzský projekt Noyade a expresivní souhra kytary a elektroniky na desce s podobně rozvolněným názvem Micro-Zugabba – Scream for More!
>celý článekNoyade (FR), Naked Like a Virgin Bee (FR), Head In Body a Hiss Nausea ve Finalu

01. 07. 2010 - 13:14

Na 12. 7. jsme do žižkovského klubu Final připravili společně s Letmo Productions bohatý program, kterého se zúčastní dvě francouzská volně-improvizační dua, Noyade a Naked Like a Virgin Bee, a dva zástupci domácí scény: Head In Body (ve spolupráci s My Sister Is Pregnant) a Hiss Nausea.
>celý článekCore of the Coalman - You'll Need A Katapult (2010, KLaNGundKRaCH)

25. 06. 2010 - 13:49

28. června vychází nová deska projektu Core of the Coalman, za nímž stojí Jorge Boehringer, v současnosti jeden z nejaktivnějších amerických hudebníků působících v Čechách. You'll Need A Katapult přináší v kontextu jeho dosavadní tvorby i domácí scény výjimečné spojení srdceryvných psychedelických songů a minimalistické tradice.
>celý článekIV. INDUSTRIÁLNÍ FESTIVAL

4. ročník setkání výkvětu železité hudby. Po vstřícném jednání ze strany SKKS se bude moci uskutečnit v unikátním barokním prostoru na nám. 1. máje v Chomutově. Vystoupí Vladimír Hirsh, Tábor Radosti, Kaspar von Urbach a Birds Build Nests Underground.
>celý článekImprovizačně-noisový večer v Jelení: No Sugar (US) a Zabloudila

4. 6. se v pražském Klubu v Jelení sejdou dvě hudební formace, v jejichž tvorbě hraje navzdory výrazným diferencím ve způsobu hraní i výsledném zvuku klíčovou roli improvizace: americké duo No Sugar a moravští Zabloudila.
>celý článek[K&K 16] Soxol – S/T

Ve chvíli, kdy se nám vlivem podivných okolností (i nás samotných) věci rozpadají pod rukama – zrušené a přesouvané koncerty, prodělky, opožděné tituly apod. (o našich zpackaných soukromých životech lepší ani nemluvit) – přichází aspoň jedna neplánovaná radost: minicd českobudějovického pana Sokola alias Soxola, nazvané prostě a jednoduše: Soxol.
>celý článek


Koncert Wolf Eyes

Festival Stimul pokračuje v mapování současného hlukového undergroundu: 20. května dorazí do Divadla Archa americké trio Wolf Eyes. Otcové a zároveň největší hvězdy aktuální noiseové vlny se v Praze představí vůbec poprvé a přivezou sebou zlověstné hlukové stěny, do kterých vedle industriálního šramotu a zkresleného kytarového lomozu patří třeba i zvuk freejazzového saxofonu. Jedno je jisté: v podání Wolf Eyes hluk ještě nikdy nebyl tak zábavný.
>celý článek
Změna v programu Parasiting On Music 3

Už jsme si zvykli na to, že v KLaNGundKRaCH věci dost často věci nejdou tak, jak bysme si představovali. Nevíme, jestli je na vině to, že náš zájem se upíná k oblastem, které jsou samy o sobě dost rozkladné, nebo za to může naše vlastní destruktivnost, ale asi to bude kombinace obojího... Každopádně, dostali jsme špatnou zprávu z Washingtonu: Jeff Surak neboli Violet nemůže z vážných rodinných důvodů přiletět, takže 3. díl Parasiting On Music se k naší velké lítosti bude muset obejít bez něho. Akce se ale v žádném případě neruší, Rinus van Alebeek i Gustav Tutre s Katkou Zochovou vystoupí a místo Violeta zaimprovizuje Violet Is Sorry For His Absence Trio ve složení Rinus van Alebeek, k!amm a Ondřej Parus. Vstupné bude 120, pro studenty 100.


Parasiting On Music 3

Třetí díl volné experimentální série v režii KLaNGundKRaCH se odehraje 14. května v pražském klubu Final a opět předvede tři různé varianty pohybu po okraji soudobé hudby. Vystoupí Jeff Surak se svým projektem Violet (US), Rinus van Alebeek (NL) a domácí scénu bude zastupovat duo Gustav Tutre & Kateřina Zochová.
>celý článek 


Fabio Orsi & No Pavarotti 2. 5. v K4

Fabio Orsi je spolu s Giuseppe Ielasi jedním z nejzajímavějších současných hudebníků v Itálii, jejichž produkce se dá nazvat víceméně elektronickou (přestože oba vycházejí hlavně z akustických zvuků). Kytary, efekty, terénní nahrávky a staré klávesy tvoří základ, a pokud laptop, tak jen jako řemeslný doplněk, nikoliv tvůrčí nástroj. Ten večer se též představí projekt No Pavarotti, který vznikl z trosek příznačně pojmenovaných The Ruin Of Ruins, který dál spojuje zašumlané kytary minimalistického písničkáře Rouilleuxe s ruchovými nánosy K!amma. Pořádá Letmo productions.
>info

 


Bruital Orgasme vystoupí na noiseovém večeru 18. dubna v klubu Chapeau Rouge

V neděli 18. dubna ve 20:30 se v podzemí pražského klubu Chapeau Rouge odehraje večírek pro všechny, kteří nacházejí rozkoš v hudbě spojující hluk s lehkostí a, slovy jednoho s vystupujících, vtahující své posluchače „do černé díry čisté extáze“.
>celý článek Rozhovor s River for Sale

Při příležitosti vydání "posmrtné" desky jsme položili pár otázek Hukotovi, vůdčí personě River for Sale a dlouholetému iniciátorovi dění na severočeské diy hudební scéně.
>celý článek 
Nedlouho po zániku vychází kapele River for Sale poslední deska

Právě vyšla dlouho očekávaná deska Social Moment shoegaze/noisové trojice River for Sale. Na době přípravy se podepsaly nejen problémy uvnitř kapely, která po 6 letech ojedinělé souhry ohlásila definitvní rochod, ale také neutuchající snaha o perfektní zvuk, který by dokázal na CD přenést sílu jejich koncertů.
>celý článek 


TOUR DE LA PUISSANCE 2010 - nájezd francouzského mutantního disca

1. dubna se v pražském podzemí Chapeau Rouge zjeví tři extravagantní hudební projekty z Francie. Jak by mohla vypadat dosud neexistující temná, neurotická, a zároveň melancholická diskotéka, o níž v Čechách budeme ještě dlouho marně snít, přijedou ukázat Opera Mort, TG a 20000 Punks, projekty vyrostlé ze současného francouzského, respektive evropského bujení kolem malých nezávislých labelů, a kojené během jízd svým tourbusem, které nenáhodou připomínají útočné jízdy techno nomádů.
>celý článek 

The Nitro Uliře feat. Core of the Coleman & No Pavarotti 27. 2. v K4

Společný koncert dvou nejnovějších akvizic vydavatelství KLaNGundKRaCH. No Pavarotti debutovali v prosinci eponymním cd-r (recenzi si mužete přečíst tady), album Core of the Coalman s názvem "You Need a Katapult" by mělo vyjít v březnu. Core of the Coalman je sólový projekt v Česku usazeného Američana Jorge Boehringera, hráče na violu a elektroniku. Jorge je svou povahou psychedelik, nebojí se hluku, ale ohmatává ho z jeho přátelštější strany. (Jeho poměrně rozsáhlou diskografii najdete tady.) No Pavarotti založili loni na podzim k!amm a Rouilleux na troskách skupiny The Ruin of Ruins. V jejich z velké části improvizované hudbě se mísí vlivy psychedelie, drone-ambientu, noise a popu. Sami aktéři k tomu říkají: "Hlavně aby to bylo pěkný..."

 

Improvizační trio RUiNU vyráží na Hematoma-Marshmallow Tour

Kavárna, galerie, hospoda, vegetariánská restaurace – to jsou místa, na kterých se počátkem února představí na sérii improvizovaných vystoupení pražská trojice RUiNU.
>celý článek

 Debut NO.PAVAROTTI na KLaNGundKRaCH

Na konec letošního roku jsme připravili debutové album projektu NO.PAVAROTTI, který vznikl před nedávnem na troskách doom-popového seskupení The Ruin of Ruins.
>celý článek

 Head In Body, Guma Guar + projekce Squat Wars v K4

16. 12. v novém studentském klubu K4 v Celetné ulici vystoupí výtvarně-hudební aktivistická skupina Guma Guar , lo-fi elektronický minimalista Head In Body ve společnosti baskytaristky My Sister Is Pregnant a mezi hudebními bloky proběhne projekce dokumentu Jana Hanuše Squat Wars . O chill-out se postará E.O.A. se svou směsicí obskurních hitů z hudební periferie. Začátek: 20:00, vstup: 60 Kč.
>celý článek

 
Sudden Infant 30. 11. v Praze

V pondělí 30. 11. vystoupí v klubu Chapeau Rouge původem švýcarský hudební experimentátor, dadaistický performer a tvůrce zvukové poezie Joke Lanz, známý jako Sudden Infant. Toto těžko vypočitatelné, násilné, ale precizní „náhlé dítě“ se slabostí pro monstra světové kinematografie, stejně jako pro panenky, do nichž vkládá mikrofon, je v současnosti usazeno především v berlínské kulturní půdě. Během jeho (letos už dvacetileté) tvůrčí aktivity s ním však spolupracovaly takové význačné osobnosti menšinové hudby, jako jsou Z’ev, Carlos Giffoni, Christian Marclay, DJ Olive, Rudolf Eb.er a celá řada dalších tvůrců, jejichž jména mapovala dění na nezávislé hudební scéně posledních dvou desetiletí.
>celý článek

 

NOVÝ POŘAD "IN THE BED" NA RADIU 1

V noci ze čtvrtka na pátek (19./20. 11.2009) začíná nový pravidelný pořad na Radiu 1 s názvem In the bed. Vysílat se bude jednou za čtrnáct dní od 0.30 do 2.00, bude se tedy po týdnu střídat s pořadem 13 syrových Petra Vrby. Také In the bed se zaměří na různé hybridy, anomálie a solitéry a na nečekaná spojení napříč žánry, styly i rody.
>celý článek

 

 

 

 

Fotky Head In Body & My Sister Is Pregnant z Archy

Martinovy fotky z neobyčejného zvukově-vizuálního představení. Bylo to velmi erotické...
>http://kvu.rajce.idnes.cz

 

 

 

 


2 novinky od RUiNU v našem katalogu

Cd s názvem "Waiting For The Hematoma" [K&K11] a "Beaten By Marsmallows [K&K 12] vycházejí 23. 10. Poprvé budou k dostání tentýž den večer na festivalu Stimul v divadle Archa, kde se představí Head In Body společně s My Sister Is Pregnant ve společnosti jakýchsi finských skupin - budeme tam mít stánek, tak se u nás zastavte.

 

 

 


Vyjádření k zákazu akce Wastesoundshift v Ekotechnickém muzeu

Pořadatelé hudebně-performační akce Wastesound Shift, jež měla proběhnout 13.10. v Ekotechnickém muzeu v rámci bienále Industriální stopy, cítí potřebu vyjádřit se k okolnostem, které vedly ke skandálnímu zrušení programu novým vedením muzea přibližně pět hodin před jeho začátkem. Na Wastesound Shift mělo vystoupit pět významných hudebních projektů, z toho dva zahraniční, a cílem bylo konfrontovat genius loci bubenečské kanalizační čističky (tj. Ekotechnického muzea) se současnou experimentální hudbou.
>celý článek

 

 

Zrušené turné The Hunter Gracchus & Infinite Light

The Hunter Gracchus a Infinite Light byli bohužel nuceni zrušit turné, a tudíž 29. 10. v Klubu v Jelení v Praze nevystoupí. Místo nich zahrajou River For Sale (shoegaze/noiserock) a Kaspar von Urbach (psychedelic/noise), k!amm na programu zůstává. Vstupné bude 80 Kč.

 

 

 Wastesound Shift (5. mezinárodní bienále Industriální stopy)

13. 10. proběhne ve Staré kanalisační čistírně v Praze - Bubenči akce nazvaná "Wastesound Shift". Bude zaměřená na „odpadní“ zvuk v širokém pojetí experimentální hudby – od elektroakustického bádání až po hlukovou katarzi. V průběhu večera dojde k rozmanitým konfrontacím mezi historickou průmyslovou architekturou a současnou „průmyslovovou“ hudbou v podání slovensko-českého industriálního dua Einleitungszeit, mladého holandského experimentátora Woutera Jasperse, pražského noise-improvizačního tělesa S/M, etno-industriálních šamanů Do Shaska! a Kollektivu KLaNGundKRaCH ve spolupráci s filmařem Ondřejem Vavrečkou, kteří vystoupí se speciálním audiovizuálním programem. Začátek bude ve 20 hodin, vstupné 100 Kč.

 

Sudden Infant (CH/DE) v Praze

Tak už je to potvrzeno: 30. 11. vystoupí v Chapeau Rouge Joke Lanze aka Sudden Infant. Před ním po delší době zaimprovizujou RUiNU a na závěr se představí boční projekt Do Shaska! Leland Piss Orchestra. Půjde o první akci, kterou spolupořádáme s Ars Morta Universum. Těšte se s námi!

 

 

 

 

Podzimní plány

Prázdniny pro nás končí 1. 10., kdy v café Na půl cesty zahrají The Ruin of Ruins a Bone Machine. Následovat bude 13. 10. večer "Wastesound Shift" v kanalizační čističce v Bubenči, který pořádáme s Letmo. Line-up zatím vypadá takto: Einleitungszeit, Wouter Jaspers, S/M, Do Shaska! a KLaNGundKRaCH Kollektiv ve spolupráci s filmařem Ondřejem Vavrečkou. 23. 10. pak bude Head In Body předskakovat Pan Sonic a Vladislav Delay Quartetu v Arše. Říjen uzavřeme 29. 10. koncertem The Hunter Gracchus (UK) + Infinite Light (UK) v Klubu v Jelení. V listopadu bysme rádi do Prahy pozvali Joka Lanze aka Sudden Infant, doufáme, že to vyjde. Co se týče nových titulů, určitě se můžete těšit na nová alba River For Sale, RUiNU a Head In Body a možná i na něco dalšího.

 

Zack Kouns, Rory Hinchey a The Ruin of Ruins na Parukářce

25. 7. v Praze vystoupí originální americký hudebník Zack Kouns spolu s kanadským kolegou Rory Hincheym a pražským příležitostným projektem The Ruin of Ruins. V klubu Bunkr Parukářka předvedou tři různé průniky folku, psychedelie a noisu. Koncert pořádá KLaNGundKRaCH ve spolupráci s Minority Records.
>Celý článek

 

 

 

 

 

 

[K&K 10] KASPAR VON URBACH “THE LAST LAUGH”

Ne, Kaspar von Urbach nekončí, ten název opravdu možná trochu klame - končí pouze maskulinní projevy v rámci KvU. A jako každé pořádné ukončení čehokoli v sobě musí nutně obsahovat něco z toho, co ukončuje: je to staré zhruba dva a půl roku a jmenuje se to Napříč tučností (v rámci masitosti). Je velice pravděpodobné, že je to poslední hit KvU, dost možná poslední písnička vůbec. Rest in peace! Následuje téměř 50 minutový záznam koncertní improvizace z klubu 15 minut v Olomouci z března letošního roku. Nastává období šumu a rozmazaných obrysů! Utrhni si nohu a připevni ji na jakékoli jiné místo na těle: uvidíš, že bude fungovat...

 

 

 

 

PARASITING ON MUSIC II

Druhý díl volné koncertní série Parasiting On Music, tentokrát ve spolupráci s Minority Records, se odehraje 25. 6. v pražském klubu Chapeau Rouge. Vystoupí belgické uskupení R.O.T., jejichž zvukové performace se pohybují na rozmezí volné improvizace a drone-ambientu, a domácí formace Kaspar von Urbach a Radio Royal.
>Celý článek

 

 

 

 

 

 

 

Noise Party Volume II - 5.-6. 6., klub Velbloud, České Budějovice

"Před tím než vám vypadají vaše zkažené zuby, odpadnou vaše hnisající uši a jazyk plný boláků, před tím než se vám zlámou shnilé kosti, před tím než se vám otevře vaše cholerou nakažené břicho a ven vytečou obtloustlá játra, odporná slezina a ledviny, před tím než vám pukne váš sliznatý sexuální orgán neschopný udržet moč, před tím než ztratíte chuť na krásu, nadšení, cukr, filozofii, matematický a poetickometafyzický pepř a okurky, před tím než vás desinfikují vitriolem, opláchnou a promyjí, před tím vším bychom si měli dát pořádnou antiseptickou lázeň, A VARUJEME VÁS, JSME VRAZI." (Georges Ribemont-Dessaignes, 1920)
>Celý článek

 

Ďábel byl vyhnán, ale posedlý zemřel... Habsyll (FR) 9. 5. v Praze

Kaspar von Urbach budou 9. 5. v Chapeau Rouge spolu s Or předskakovat francouzským doom-metalistům Habsyll. Bude to asi hodně temnej večírek. Večírek ve stupních šedi. Pouze pro otrlé. V režii Letmo Productions.
>Celý článek


 

 

 

The Skaters, P. A. R. A., Dolphins into the Future a RUiNU v XT3

9. dubna 2009 ve 20.00 se v pražském klubu XT3 představí pětice improvizačně noiseových projektů, reprezentujících poslední, „postmikrovlnní“ generaci minimalistického DIY přístupu k hlukové/zvukové subverzi na okraji žánrů. Vystoupí členové skupiny The Skaters Spencer Clark a James Ferraro se svými sólovými projekty Monopoly Child Star Searchers a Nuke Survivor, americká hudebnice a performerka P. A. R. A., belgický projekt Dolphins into the Future a domácí formace RUiNU.
>Celý článek

 

[K&K 09] Birds Build Nests Underground - Cold Dreams

Dvojice hráčů na gramofony a preparované desky Petr Ferenc a Michal Brunclík neboli Birds Build Nests Underground po dvou letech od vydání ceněného debutu Night Night (Anděl za Nejlepší alternativní album roku 2007) přichází s novým materiálem. Nahrávku s názvem Cold Dreams (KLaNGundKRaCH) oficiálně uvedou v rámci festivalu Stimul v úterý 24. 3. v Divadle Archa jako předskokani japonce Merzbowa.
>Celý článek

 

 

Zabloudila, Kaspar von Urbach a Yarrdesh 2. 4. v XT3

Zřídka vystupující skupina proměnlivého složení, názvu i zvuku, která si za 20 let existence vybudovala pověst jedné z nejsvobodomyslnějších experimentálních formací v Čechách – a díky množství zahraničních koncertů i v cizině – se po dlouhé době ukáže v plné síle v hlavním městě, tentokrát pod názvem Zabloudila . Oproti podzimní účasti na festivalu Babí léto základní trojici členů (jež obsluhuje kytaru, basu, syntezátor, klarinet a ozvučené předměty) rozšíří VJ a jako host vystoupí baskytarista a turntablista Josef Jindrák (Skrytý půvab byrokracie, Mahaut).
>Celý článek

 

 

 

Tip na zajímavej koncert: Kirdec, Elekore, One Man Nation a BBNU

7. března se v pražském klubu Chapeau Rouge představí elektronický experimentátor C-drik se svými projekty Kirdec a také s Elekore, ve kterém účinkuje spolu s Marcosem Chia, jenž samostatně představí i svůj sólový projekt One Man Nation. Spolu s nimi vystoupí i čeští reprezentanti "hudby pod hudbou", minimalističtí psychedelici Birds Build Nests Underground. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vpustit do své kůže drápy elektropunkových tygrů z velmi neobvyklého království. Čeká vás strhující moderní hudba která vyrůstá z niternosti a pohltí vás.
info>>

 

 

Kaspar von Urbach vyráží na slezsko-moravské S/M tour

Po krátkém hibernačním období se opět probouzí k životu Kaspar von Urbach. V rámci svého moravského miniturné představí svou nervní zvukovou hmotu 5. 3. v Olomouci, 6. 3. v Novém Jičíně a 7. 3. v Ostravě.
>Celý článek

 

 

 

 

 

 

 

Sindre Bjerga, Staplerfahrer a Nils Rostad v Praze

Po půl roce se do Prahy vrací norský elektronik Sindre Bjerga. Vystoupí 25. února v Chapeau Rouge a doplní ho dva spřátelení hudebníci: krajan Nils Rostad, který se věnuje kytarové improvizaci, a nizozemský elektronický experimentátor Steffan de Turck tvořící pod jménem Staplerfahrer. Všichni za sebou mají množství ceněných nahrávek a bohaté zkušenosti z evropských festivalů. Nevycházejí výhradně z oblasti noise music, ale ze stylově rozmanitého zázemí norské, resp. holandské umělecké scény (Nils Rostad se věnuje také malbě, Staplerfahrer sound artu). Koncert pořádá KLaNGundKRaCH spolu s Minority Records..
>Celý článek


 

MELANCHOHOLICS: JOIN THE BAD TRIP!

Německá skupina Melanchoholics, která kříží vlivy industrialu, dark ambientu a post-rocku, zavítá v lednu do Česka. 9. 1. vystoupí v pražském klubu Chapeau Rouge a o den později se představí i v Českých Budějovicích v klubu Mr. Brown. Společnost jim bude dělat temná diva Hecate (usa/at) a také české projekty Selectone (9. 1.) a Kaspar von Urbach (10. 1.).
>Celý článek


 

 

 

[K&K 08] K-lxm „Tone Decay Test“

K-lxm je industriálně-noisový projekt, za nímž stojí plzeňský hlukař Martin Klimeš. Od strikně digitálně-elektronických začátků se postupně dostal k industrialu, jehož základ tvoří především hra na amplifikované kovy. Tone Decay Test přináší šest přibližně desetiminutých ponorů do zvukových možnost výhradně kovových materiálů. Údery a tření jsou pomocí looperu vrstveny do pseudorytmických ploch a masivních drone stěn, aniž by v nich ztrácely svůj původní charakter – „kovovost“ zůstává dominantní vlastností a album je jí kontaminováno od začátku do konce. 

[K&K 07] RUiNU „The Sucking-Stone Sequence“

Pod názvem RUiNU se skrývá zhruba rok starý boční projekt Jana Klamma a Ondřeje Paruse, členů skupiny Kaspar von Urbach. Lo-fi elektroniku a ozvučené předměty nejrůznějšího původu v poslední době doplňují saxofon a klarinet Patrika Pelikána (Psychedelický flákač na odstřel), s nimiž se noisový základ proměňuje směrem k pulzující, ničím neohraničené zvukové hmotě. Album The Sucking-Stone Sequence obsahuje zhruba čtyřicetiminutovou živou improvizaci, zaznamenanou v srpnu v pražském klubu Parukářka, kde RUiNU vystoupili v rámci večera Parasiting on Music.HEAD IN BODY

Na značce KLaNGundKRaCH vychází zatím asi nejpodivnější deska, která se na jednu stranu z ostatní produkce výrazně vymyká, na druhou stranu jen opět ukazuje, že hudba, která se v okolí tohoto vydavatelství objevuje, nemůže splňovat žádná předem jasná očekávání.
>Celý článek


 

 

 

 

 

 

OvO OPĚT V PRAZE

20. září 2008 v podzemí pražského klubu Chateau Rouge vystoupí bizarní „chaos coreová“ skupina OvO. Její ofenzivní, hravě vyzývavé anebo naopak rituálně divadelní hudební performance v sobě spojují často velmi drásavé zvukové střepiny grindcore, sludge a doom metalu způsobem, v kterém se – nehledě na jemnost přístupu či agresivitu zvuku – napětí mísí s křehkostí. Společnost jim budou dělat Guma Guar a Head in Body.
>Celý článek


 

 

 

 

[K&K 05] Sindre Bjerga ”Black Cobweb Mind”

Na přelomu července a srpna se náš katalog rozrůstá o další, v pořadí pátou položku: EP Black Cobweb Mind norského hudebního experimentátora Sindre Bjergy, který vystoupí 1. 8. na pražské Parukářce v rámci večera Parasiting On Music.
>Celý článek

 

 

 

 

 

 

 

PARASITING ON MUSIC

Ve výlučném prostředí protiatomového krytu Parukářka téměř 100 metrů pod zemí vystoupí 1. 8. neúnavný a hyperproduktivní norský experimentátor Sindre Bjerga, známý především spoluprací s hráčem na elektroniku Janem M. Iversenem , ale i dalšími jmény elektronického undergroundu.
>Celý článek


 

 

 

 

RUiNU NA NONSTOP WORKSHOP

Ve dnech 6.-13. července se na zámku v Letovicích u Brna uskuteční třetí ročník akce NONSTOP WORKSHOP (výtvarné workshopy, výstava, film, hudba). Loni se pracovalo s odpadovým materiálem z nejbližších továren a obchodů, letošní ročník je zaměřen na nová média, zvukové instalace, performance a videoart. RUiNU se pro tuto příležitost spojí s Ondřejem Vavrečkou (mj. autor site-specific performance pro dva thereminy a filmu Těremin: tělo.mě.sto.p.ohyb: VOX), který bude improvizovat s hrubým filmovým materiálem a dvojitou projekcí ze starých promítaček. Vystoupení proběhne 12. 7. (dále vystoupí např. Gumaguar, Ježíš táhne na Berlín, Michal Marianek & DFX, Deus Ex Machina).
>Nonstop Workshop

 

[K&K 04] KASPAR VON URBACH “SELFBONDAGE”

S radostí oznamujeme, že se náš katalog brzy rozroste o další položku – studiový cd-r Kaspar von Urbach. Do volné přírody bude vypuštěno v neděli 15. 6. na strahovský& Sedmičce, kde KvU předskakují skvělým newyorčanům Sightings. Lepší kapela na tuhle release-party už prostě sehnat nešla...
>Celý článek


 

 

 

 

Sightings v Praze

15. 6. 2008 vystoupí v pražském klubu 007 „superstars noiserockové mafie“, newyorské trio SIGHTINGS, bez jejichž tvorby je naprosto nemyslitelná dekonstrukce rocku ve všech současných žánrech, počínaje post-hard corem, lo-fi estetikou a konče elektronickými experimenty nebo improvizací. Předskakovat budou Kaspar von Urbach, kteří představí novou desku Selfbondage.
>Celý článek


Kayo Dot + The Ruin of Ruins v Chateau Rouge

Ve čtvrtek 5. 6. vystoupí v Praze v klubu Chateau l’enfer Rouge americká experimentálně rocková skupina Kayo Dot. V roli předkapely se představí projekt The Ruin of Ruins, kterého se účastní minimalistický písničkář Rouilleux a RUiNU společně s saxofonistou Patrikem (Psychedelický flákač na odstřel). Koncert pořádá nedávno vzniklá, sympatická agentura Letmo productions
>Celý článek

 

To Live and Shave in L.A. a Sudden Infant v Praze


24. 4. se v pražském klubu Chateau l’enfer Rouge v rámci svého evropského turné představí americká experimentální skupina To Live and Shave in L.A. společně se švýcarským performerem usazeným v Berlíně, vystupujícím pod jménem Sudden Infant. Koncert pořádá nedávno vzniklé nezávislé vydavatelství KLaNGundKRaCH.
>Celý článek